Promieniowanie podczerwienią jest to promieniowanie elektromagnetycznym z długością fali dłuższą niż światła widzialnego. Najbardziej znanym promiennikiem podczerwieni jest słońce. Ponad połowę energii, która dociera na Ziemię jest promieniowaniem podczerwonym ogrzewające wszystkie obiekty, na które pada. Pozostałą część stanowi światło widzialne oraz promieniowanie ultrafioletowe.

Promieniowanie podczerwone jest niewidzialne dla ludzkiego oka, jest jednak odczuwalne w postaci ciepła. Naturalnymi źródłami promieniowania podczerwonego są wszystkie ciepłe obiekty włączając w to ciało ludzkie, czy nagrzaną powierzchnię ziemi. W momencie gdy gorące przedmioty oddają ciepło przez promieniowanie, wysyłają promienie podczerwone.

 

Dlaczego ogrzewanie podczerwienią?

Mata grzewcza Greenie to tanie i przyjazne środowisku ogrzewanie podłogowe, korzystające z najnowocześniejszych osiągnięć nauki w zakresie technologii grzewczej.


Dlaczego wybrać ogrzewanie podczerwienią Greenie:  

Niskie koszty instalacji i eksploatacji

Nowoczesna i ekologiczna technologia 

Bezpieczeństwo

Wysoki komfort użytkowania

Łatwy montaż

 

Niskie koszty instalacji i eksploatacji w stosunku do innych systemów grzewczych

Dzięki zastosowaniu najnowszych osiągnięć nauki została opracowana  przełomowa  technologia grzewcza promieniami podczerwieni, która łączy w sobie bardzo wysoką wydajność grzewczą z niskimi kosztami instalacji systemu ogrzewania podłogowego (tańszego nawet o 90% w stosunku do konwencjonalnego ogrzewania i ponad 50% w stosunku do standardowych kabli/mat grzewczych).

 

Bezpieczna, cicha i ekologiczna technologia grzewcza

Maty grzewcze Greenie wykorzystują najnowsze osiągnięcia nauki w zakresie ogrzewania promieniami dalekiej podczerwieni. Stanowią one część naturalnego widma światła słonecznego, ale z powodu długości fali nie widać ich gołym okiem.

Są w 100% bezpieczne dla zdrowia, nie emitują szkodliwego promieniowania elektromagnetycznego, a od kilkudziesięciu lat wykorzystuje się je w medycynie, rehabilitacji oraz w regenerujących zabiegach kosmetycznych. Oprócz tego maty grzewcze posiadają udowodnione działanie antybakteryjne. Dodatkowo znacznie poprawiają jakość powietrza, oddając przyjemne ciepło, porównywane do uwalnianego przez używane dawniej piece kaflowe.

Maty grzewcze Greenie w porównaniu z innymi rodzajami ogrzewania działają bezszelestnie. Nie będą też Państwo musieli nigdy więcej donosić do pieca węgla, oleju, drewna czy eko-groszku.

 

Pełna kontrola nad temperaturą powietrza

Maty grzewcze Greenie podłączane są do strefowych kontrolerów temperatury, dzięki którym możliwe jest ustawienie różnych poziomów temperatur w zależności od przeznaczenia pomieszczeń w danym budynku

 

Szybki i łatwy montaż mat

Używając ogrzewania Greenie są Państwo w stanie w ciągu jednego dnia położyć izolację, matę i odpowiednio podłączyć ją do instalacji elektrycznej i kontrolerów. W przypadku konwencjonalego ogrzewania, rozprowadzenie rur i grzejników oraz instalacja kotła może trwać wiele tygodni.